VÍTEJTE U KRTEČKŮ

O Vaše děti se starají:

Paní učitelky - Olga Benešová

                       Eliška Konrádová

Provozní pracovnice - Drahuše Matějíčková

Kuchařka - Miluše Wendlerová

Pevná linka: 481 319 804

Mobil: 603 338 004

 

"KRTEČCI" SE PŘEDSTAVUJÍ:

Naší třídu navštěvují děti ve věku 3 - 4 roky.

Název našeho třídního vzdělávacího programu se nazývá " ROK S KRTKEM".

Celým školním rokem nás provází Krteček - kamarád všech zvířátek, který má svým chováním velmi blízko k dětem.

Stejně jako ony se začíná orientovat ve světě tím, že jej pozoruje, poznává, zkoumá. Učí se spolupracovat s ostatními zvířátky, pomáhá jim, když je třeba a získává si tak dobré kamarády, stejně jako děti ve světě lidí.Díky Krtkovým příběhům se budou děti seznamovat s přírodou a jejími zákonitostmi, s každoročně se opakujícími ději, s důležitostí vzájemné pomoci a s kamarádstvím. tyto příběhy budou doplněny činnostmi, které budou u dětí rozvíjet duševní procesy a formovat jejich vlastnosti.

Vstupní šatna je tématicky zdobena dle ročního období. Výzdoba, na které se děti podílejí, je dobrou presentací jejich práce.

Interiér naší třídy je rozdělen na velkou hernu s kobercem a část se stolky, která slouží jako jídelna či pracovna. Též je zde oddělená lehárna pro děti. Herna je natolik veliká, že umožňuje dostatečný pohyb dětí. Herna dále poskytuje  členění do herních koutků a uspokojí zde jakoukoli vzdělávací nabídku pro individuální i skupinovou činnost.

Při každodenních činnostech uplatňujeme formu individuálního přístupu dle potřeb dětí. Učíme děti sebeobsluze, správným návykům při stolování, správnému chování a společenským návykům.